Kocaeli Mitsubishi Garanti

Temsa Ulaşım Araçları Yeni Araç Garantisi

Satılan her yeni Fuso Canter araç Temsa Ulaşım Araçları güvencesi altındadır. Garanti aracın müşteriye teslim edildiği tarih itibariyle başlar.

Garanti süresince araçta imalat, montaj veya malzemeden kaynaklanabilecek arızalar neticesinde onarım veya komple parça değişimi ile arızaya bağlı işçilikler müşteriden hiçbir ücret talep edilmeksizin Temsa Ulaşım Araçları tarafından karşılanacaktır.


Garanti kapsamındaki arızalar teknik açıdan tamir edilerek giderilebiliyorsa, garanti uygulamasındaki yükümlülükler hem tamiratı, hem de değiştirmeyi içerdiğinden, parça komple değiştirilmez ancak, arıza garanti kapsamından giderilir.

Normal kullanım sonucunda aşınan ve zamanla değişmesi gereken, kayışlar, filtreler, fren balataları, debriyaj baskı balata bilya, yağlar, sıvılar, ampüller, ve bunun gibi sarf malzemeleri ve amortisör, makas burçları, diğer lastik aksam gibi yol şartları ile direkt ilgili parçalar, ile ön düzen tekerlek balansı, subap ayarı, fren ayarı gibi araç kullanıldıkça bozulabilecek ayarlar ve bu sebeple ortaya çıkabilecek işçilik ve malzeme masrafları garanti kapsamında değildir. Ancak bu arızaların imalat, montaj veya malzemeden kaynaklanması durumunda bu masraflar Temsa Ulaşım Araçları tarafından karşılanır.

Aracın Temsa Ulaşım Araçları garantisinden yararlanabilmesi için bütün periyodik bakımlarını ve onarımlarını Garanti ve servis el kitapçıklarında belirtilen kilometre veya zaman aralıklarında Temsa Ulaşım Araçları yetkili servislerinde eksiksiz olarak yaptırmış olması gerekmektedir.

Temsa Ulaşım Araçları Garantisi Aşağıdaki Halleri Kapsamaz

 1. Aracın kullanma kılavuzunda yer alan hususlara aykırı kullanılmasından ve/veya bu kılavuzda belirtilen talimatlara uyulmamasından meydana gelen arızalar.
 2. Uygun olmayan kalitesiz yakıt kullanımından kaynaklanan, pompa, enjektör, buji, DPF, katalitik konvertör arızaları ile bu arızaların araca verdiği ağır hasarlar.
 3. Aracın “Uygunluk Belgesinde” belirtilen taşıma kapasitesi üzerinde aşırı yüklenmesi, fazla yolcu ve yük taşınması ve/veya bu şekilde kullanılması sonucu meydana gelen amortisör, makas gibi süspansiyon sistemi arızaları.
 4. Arazi aracı olarak kullanılabilen modeller de dahil olmak üzere, aracın arazide ya da yolda aşırı zorlanmasından kaynaklanan motor, şanzıman, arazi şanzımanı, diferansiyel, aks, direksiyon ve süspansiyon sistemi hasarları.
 5. Aracın uzun süre kullanılmaması, ya da kısa mesafelerde kullanılmasından kaynaklı akü bomesinin düşerek şarj tutmamasından kaynaklanan akü arızaları.
 6. Temizlik ya da parlatma amacı ile aracın torpido, direksiyon simidi, vites topuzu gibi vinil ya da deri aksamları üzerinde oluşan kabarma, solma ya da yırtılmalar.
 7. Normal kullanım sonucunda aşınan ve zamanla değişmesi gereken kayışlar, filtreler, fren balataları, debriyaj baskı-balata-bilya, silecek lastikleri, yağlar, sıvılar, ampuller ile, ön düzen, tekerlek balans, supap ayarı, fren ayarı vb. gibi araç kullanıldıkça bozulabilecek ayarlar ve bu sebeple çıkabilecek işçilik ve malzeme masrafları.
 8. Aracın kötü ya da kapasitesinin üzerinde yol ve arazi şartlarında kullanılması, ihmal, kaza, dış etkenler, doğal afetler (deprem, sel, yangın vs.) sonucunda oluşan durumlar.
 9. Temsa Ulaşım Araçları nın önermediği modifikasyonlar (motor çalışma parametrelerinin değiştirilmesi, LPG dönüşümü, ilave elektrik tesisatı döşenmesi, uygun olmayan ses, güçlendirici, ekipmanlar takılması, modifiye aksesuarlar takılması vb.) sonucunda oluşan arızalar.
 10. Periyodik bakımların (günlük bakım, periyodik bakım, parçaların ya da sıvıların periyodik değişimi vb.) Temsa Ulaşım Araçları tarafından belirlenen standartlara uygun olmayan servislerde yaptırılmış olması.
 11. Temsa Ulaşım Araçları tarafından belirlenmiş standartlar dışında yapılan bakım, ayar ya da onarımlardan kaynaklanan arızalar.
 12. Orijinal olmayan yedek parça, aksesuar kullanımı ile, tavsiye edilenler dışında yağ, hidrolik ve diğer sıvıların kullanımından kaynaklanan arızalar.
 13. Aracın karoseri, kaporta, boya, camlar ve bunun benzeri aksamında dış etkenlerin meydana getirdiği (taş sıçraması, trafik kazaları, çizikler, hava şartlarının meydana getirdiği zedelenmeler, göçükler, aracın kullanıldığı bölgeden kaynaklanan kimyasal kirlenmeler, metal tozları, kuş pislikleri, ağaç reçinesi ile paslanmaya yol açabilecek maddelerin araçla taşınması vb.) bozulmalar.
 14. Lastik, akü, teyp, yakıt pompası, enjektör ve bunun gibi komponentlerin arızaları durumunda, bunların ilgili üreticilerinin-satıcılarının-servislerinin inceleme neticesi düzenleyeceği rapora göre garanti kararı verilir.
 15. Şasi, motor no gibi aracı belirleyen tanıtıcı rakamlar, harfler, levhalar etiketler üzerinde yapılan tahribat ve/veya değişiklik halinde araç garanti kapsamı dışında değerlendirilir.

Araç Mekanik Boya & Kaporta
TF B35 3 Yıl / 100.000 Km 3 Yıl / 100.000 Km
TF B65L 3 Yıl / 100.000 Km 3 Yıl / 100.000 Km
TF B75L 3 Yıl / 100.000 Km 3 Yıl / 100.000 Km
TF B85 3 Yıl / 100.000 Km 3 Yıl / 100.000 Km
TF B85L 3 Yıl / 100.000 Km 3 Yıl / 100.000 Km
8B 3 Yıl / 100.000 Km 3 Yıl / 100.000 Km
8BL 3 Yıl / 100.000 Km 3 Yıl / 100.000 Km
9B 3 Yıl / 100.000 Km 3 Yıl / 100.000 Km
9BL 3 Yıl / 100.000 Km 3 Yıl / 100.000 Km
9BXL 3 Yıl / 100.000 Km 3 Yıl / 100.000 Km

* Paslanmazlık garantisinin sürebilmesi için aracın yılda en az bir kere Yetkili Servise kontrole getirilmesi gereklidir.